spoločnosti ZÁHRADNÝ SEN s.r.o.,

Tieto dodacie a platobné podmienky platia pre nákup v internetovom obchode www.zahradnysen.sk. Nákupom v našom e-shope zároveň potvrdzujete, že ste s uvedenými dodacími a platobnými podmienkami stotožnení.

IČO: 52 900 291, DIČ: 2121169512, so sídlom Skubínska cesta 3226 /92, Banská Bystrica 974 09. Kontaktné údaje: +421 902 837 112, info@zahradnysen.sk

Nie sme platcami DPH.

II. Dodacia doba

S expedíciou pri väčšine ponúkaných rastlín začíname od 1. Februára, všetko záleží podľa počasia. Expedícia ovocných stromov ponúkaných na www.zahradnysen.sk posielame do 20. Apríla, na jeseň v Októbri zasielame ovocné stromy, ktoré sú v bale alebo sú voľnokorenné. Ak si niekto objedná ovocné stromy neskôr na jar do 20. Apríla je to na vlastné riziko nevzťahujú sa reklamácie. Bežné dodacie doby sú zvyčajne do dvoch týždňov od prijatia objednávky. Dodacia doba sa môže primerane k okolnostiam predĺžiť, ak je oneskorenie spôsobené vyššou mocou alebo okolnosťami nezavinenými predávajúcim.

V prípade, že tovar nebude možné v stanovenej lehote dodať s ohľadom na jeho vypredanie či iný dôvod nemožnosti jeho obstaraní v deklarovanom termíne, je predávajúci oprávnený od zmluvy odstúpiť.

III. Platby

Platbu je možné vykonať nasledujúcimi spôsobmi:

– v hotovosti (len v prípade doručenia tovaru našou vlastnou dopravou) alebo osobný odber

– prevodom na účet (vopred)

– dobierkou

– zabezpečená platba online cez platobnú bránu STRIPE

– platba inkasom SEPA

Hotovosť

Platba v hotovosti je možná iba pri dodaní tovaru našim zmluvným prepravcom, ktorá je možná len v prípade nadrozmerného tovaru.

Prevod na účet

Zákazníkovi, ktorý si zvolí spôsob platby prevodom, bude zaslaná e-mailom proforma faktúra s potrebnými údajmi na vykonanie platby. Na identifikáciu platby použite vaše číslo objednávky. Tovar je odoslaný až po pripísaní finančnej čiastky na náš účet. Za tento spôsob platby si neúčtuje žiadny poplatok.

V prípade platby vopred je číslo nášho účtu: 2942081771/1100

Dobierka

Zákazník platí až pri prevzatí tovaru pri dodaní na určenú adresu.

Zabezpečená platba online cez platobnú bránu STRIPE

Pri tomto spôsobe platby kupujúci uhrádza celú sumu za tovar uvedený v elektronickej objednávke vopred prostredníctvom platobnej brány Stripe.

Platba inkasom SEPA

Jedná sa o realizáciu a prijímanie platieb nielen v rámci jednej krajiny, ale aj medzi jednotlivými krajinami patriacimi do SEPA priestoru za rovnakých podmienok, práv a povinností.

IV. Expedícia a doprava tovaru

Doprava je pre jednotlivé produkty spoplatnená podľa cenníka SDS ( túto dopravu využívame v rámci Slovenskej republiky a EU ) a ceny sú nasledovné podľa váhy objednávky:

do 5kg - 6,00 €

od 5 do 10kg - 7,00 €

od 10 do 15kg - 8,30 €

od 15 do 20kg - 9,30 €

od 20 do 30kg - 10,40 €.

V rámci EU využívame na dopravu kuriérsku spoločnosť SDS kde sa krajiny rozdeľujú do 4 euro zón na základe ktorých sú stanovené tarify nasledovne:

Česká republika a Maďarsko - 18,00 €

Chorvátsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko a Slovínsko - 34,50 €

Belgicko, Bulharsko, Dánsko, Francúzsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko a Holandsko - 39,50 €

Estónsko, Fínsko, Írsko, Taliansko, Portugalsko, Španielsko a Švédsko - 48,00 €.

Maximálna veľkosť zásielky do zahraničia je balík s maximálnou dĺžkou 2m, maximálnou výškou 60cm a maximálnou šírkou 80cm pri maximálnej hmotnosti 31,5 kg.